2012-09-01

Ze světa

Přečteno: 2355

Komentářů: 0

Na paralympiádě v Londýně se nejdéle držel v soutěži stolních tenistů Ivan Karabec. Nakonec ale nestačil na světovou jedničku a se soutěží se bohužel rozloučil také.

Jaroslav Hadrava (třída 3) včera podle očekávání nestačil na světovou jedničku, Číňana Fenga. Ve třídě 7 prohrál Zbyněk Lambert i svůj druhý zápas, zatímco Daniel Horut porazil Itala Scazzieriho 3:0 na sety a měl tak ještě šanci na postup do čtvrtfinále. Ivan Karabec (třída 10) vyhrál i svůj druhý zápas, když 3:0 porazil Španěla Jorge Cardonu. I on se tak probojoval do vyřazovací fáze. Jiří Suchánek ve své třídě 2 prohrál oba zápasy a do čtvrtfinále se tak nedostal. René Tauš ve třídě 5 měl naopak šanci na postup do semifinále po tom, co porazil domácího Robertsona 3:0. O postup se tak utkal s Číňanem Ningning Cao.

Ivan Karabec byl posledním zástupcem české výpravy v tenisovém turnaji jednotlivců, když se po dobrých výkonech v základní skupině probojoval do čtvrtfinále, tam ale dnes narazil na světovou jedničku, Číňana Yang Ge.

Český stolní tenista sice vedl 2:1 na sety, nakonec ale těžkému soupeři podlehl a s turnajem se rozloučil. „Chybělo trošku toho sportovního štěstíčka, to je u stolního tenisu třeba. Ve druhém setu jsem ze stavu 7:10 srovnal na 10:10 a měl podání, ale čínský hráč mi dal „prase“ a set vyhrál. Kdyby to bylo 2:0 na sety, tak by si už asi nebyl tak jistý,“ hledal rozhodující moment zápasu Karabec.

Yang Ge za nepříznivého stavu změnil taktiku a na českého hráče to platilo. „Začal hrát více forhendem a to Číňané umí výborně, těžko se to vrací, těžko se to blokuje, tím pádem se člověk dostane od stolu. On to věděl, že když přitvrdí, tak mě zatlačí,“ věděl český reprezentant, kde ho soupeř přehrával. Koncovku zápasu si ale pokazil i vlastními chybami. „Soupeř potom přitvrdil a v pátém setu už to byly nervy. Kazil jsem pak některé míčky a s takovým výborným hráčem rozhodují maličkosti.

Se svým působením i předvedenou hrou v turnaji byl ale český zástupce spokojen. „S turnajem jsem spokojený, skupinu jsem zvládl bez problémů, ale nepřál mi los, dostal jsem světovou jedničku. Kdybych dostal kohokoliv jiného a hrál s takovou formou jako teď, tak si myslím, že by to bylo lepší a mohl bych postoupit do semifinále,“ neskrýval lehké zklamání z nepříznivého losu. „S hrou jsem spokojen, hrál jsem výborně, i trenér to potvrdí. Určitě jsem nedal kůži lacino, ale šance tam byla,“ rozloučil se reprezentant ve třídě 10, Ivan Karabec.