Na úvodní stránku

Naše stolní tenistky mají ME bronzové medaile

Redakční poštou

2009-09-16

Ze světa

Přečteno: 2729

Komentářů: 0


Postupem do semifinále si zajistily české stolní tenistky na mistrovství Evropy bronzové medaile.


České stolní tenistky získaly na mistrovství Evropy v soutěži družstev bronzovou medaili, která je pro ně prvním cenným kovem od rozdělení federace. Družstvo ve složení Iveta Vacenovská, Renata Štrbíková a Dana Hadačová si medaili zajistilo čtvrtfinálovým vítězstvím 3:0 nad favorizovaným Rumunskem. Muži obsadili sedmé místo.

Vacenovská začala zápas proti 34. hráčce světa Daniele Dodeanové ztrátou setu, nakonec ale svou soupeřku udolala 11:8 v rozhodující páté sadě.

"Známe se hodně dlouho, a tak se nemůžeme herně nijak překvapit. V pátém setu mi trochu utekla, naštěstí jsem dokázala její náskok smazat a v koncovce jsem už byla jistější," řekla Vacenovská.

Ještě dramatičtější byl souboj zkušené Štrbíkové s rumunskou jedničkou Elizabetou Samaraovou. Všechny sady rozhodl minimální rozdíl dvou míčků, Štrbíková navíc ve čtvrtém setu odvrátila šest mečbolů.

"Vyšlo mi pár riskantních míčků a také mi přálo štěstí. Soupeřku to hodně vzalo a do pátého setu jsem již šla s psychickou výhodou. Jsem nesmírně šťastná, v reprezentaci hraju patnáct let a konečně jsem se dočkala medaile z velké mezinárodní akce," řekla Štrbíková.

Vynikající obrat dodal odvahu i olympioničce Hadačové, která povolila Rumunce Andree Dospinové jediný set. "Ale neměla to lehké. Kdyby totiž prohrála, špičkové rumunské hráčky by mohly zápas otočit ve svůj prospěch. Dana to však zvládla a završila skvělé utkání. Je to fantastický úspěch českého stolního tenisu, na kterém se podílely všechny tři naše reprezentantky," řekl spokojený Cecava.

V se mifinálovém souboji Češky podlehly 0:3 obhájkyním titulu Nizozemkám. Největší šanci v semifinálovém zápasu měla hned v prvním zápase Štrbíková, která nad čínskou rodačkou Li Ťie vedla 2:1 na sety a podlehla až 10:12 v páté sadě.

V dalších utkáních prohrála Vacenovská 1:3 s druhou Nizozemkou čínského původu Li Ťiao a stejným poměrem potom nestačila Hadačová na ruskou rodačku Jelenu Timinaovou.

"Výsledek je pro nás krutý. V prvním utkání měla Renata blízko k vítězství, o kterém v pátém setu rozhodovaly dva šťastné míčky soupeřky. Také Iveta svedla s druhou nejlepší Evropankou vyrovnanou partii, ale ve čtvrté sadě nezachytila nástup soupeřky a pak již favoritka dotáhla utkání do vítězného konce. Dana Hadačová už neměla psychické síly na nepříjemnou obranu bývalé Rusky Timinové," řekl k semifinále trenér Miroslav Cecava.

Muži obsadili v konečném pořadí sedmé místo, když ve skupině o 5.-8. příčku nejprve podlehli Bělorusku. Místo Petra Korbela dostal poprvé šanci Antonín Gavlas, ale ani on, ani Tomáš Pavelka a Josef Šimončík proti svým soupeřům neuspěli.

Po prohře 0:3 Češi večer bojovali o sedmou pozici se Švédskem a turnaj zakončili jasnou výhrou 3:0. Gavlas a Dmitrij Prokopcov zvítězili bez ztráty setu a jediný set ztratil Šimončík, který završil celkovou výhru.

Výsledky

Ženy - čtvrtfinále:
Česko - Rumunsko 3:0
Vacenovská - Dodeanová 3:2 (-6, 4, 4, -5, 8) Štrbíková - Samaraová 3:2 (9, -10, -9, 11, 9) Hadačová - Dospinová 3:1 (4, -8, 8, 7)

Nizozemsko - Bělorusko 3:0
Chorvatsko - Francie 3:1
Polsko - Německo 3:1

Semifinále:
Nizozemsko - Česko 3:0
Li Ťie - Štrbíková 3:2 (-10, 2, -3, 7, 10), Li Ťiao - Vacenovská 3:1 (-9, 6, 10, 6), Timinaová - Hadačová 3:1 (2, 10, -9, 3)

Druhé semifinále:
Polsko - Chorvatsko 3:1

Muži:
O 5.-8. místo:

Česko - Bělorusko 0:3
Gavlas - Něchvedovič 2:3 (-10, 9, 6, -8, -8)
Pavelka - Samsonov 0:3 (-4, -10, -10)
Šimončík - Chčetinin 2:3 (-4, 9, -5, 7, -9)

O 7. místo:
Česko - Švédsko 3:0
Gavlas - Karlsson 3:0 (7, 6, 8), Prokopcov - Axelqvist 3:0(6, 18, 5), Šimončík - Svensson 3:1 (-6, 15, 6, 6)

Zdroj ČTK

Sdílet na Facebooku

Diskuse k článku

Přidej svůj názorZpět


Provozuje a vytvořil Ing. Miloslav Fuček
Všechna práva vyhrazena ©2008
Kopírování částí webu či přebírání částí textu není povoleno bez souhlasu majitele webu.

Dnes je úterý
15.10.2019


reklama: www.billboard.cz