Na úvodní stránku

Muži medaili z ME nepřivezou

Redakční poštou

2009-09-15

Ze světa

Přečteno: 2619

Komentářů: 0


Naši muži po prohře s Dánskem o medaile již nebojují. Ženy čekají čtvrtfinálové boje dnes.


Naši stolní tenisté na medaili z mistrovství Evropy v soutěži družstev nedosáhli. Ve čtvrtfinále v pondělí podlehli Dánsku 0:3 a budou hrát o 5. až 8. místo s Běloruskem. Naše ženy čeká čtvrtfinálový souboj proti Rumunkám v úterý.

Postup mezi nejlepších šestnáct naši muži vybojovali vítězstvím nad Belgií, za kterou nenastoupil kvůli zranění Jean- Michael Saiv. Samotné utkání mělo poměrně hladký průběh. "Vyhráli jsme tři nula a ušetřili síly na večerní čtvrtfinále, které bude o něčem jiném," řekl spolupracovníkovi ČTK trenér Tomáš Demek. Naši muži základní skupinu vyhráli.

Výborně si ve Stuttgartu vede Dmitrij Prokopcov, který tří utkání třikrát vyhrál. "Jsem pochopitelně rád, že se mi daří, důležitější však je, že jsme postoupili do čtvrtfinále, což bylo naším prvotním cílem," uvedl devětadvacetiletý reprezentant před čtvrtfinále.

Naším čtvtrfinálovým soupeřem bylo Dánsko. Dánové v čele s Michaelem Mazem byli před utkání favority, všechny tři zápasy ale byly velmi vyrovnané. V úvodním zápasu se dostal Prokopcov dokonce do dvousetového vedení a zdálo se, že si udrží na šampionátu neporazitelnost. Jeho soupeř Maze však zabojoval a vybojoval pro Dány první bod.

V druhé dvouhře prohrál Petr Korbel 1:3 na sety s Finnem Tugwellem a obrat se nepovedl ani Josefu Šimončíkovi, který podlehl Martinu Monradovi 2:3.

"Výsledek sice vypadá jednoznačně, ale myslím si, že to tak hladké nebylo. Prokopcov vedl s Mazem 2:0 na sety a Šimončík prohrál s Monradem devět v pátém. Chybělo nám trochu štěstí, ale na druhou stranu musím přiznat, že Dánové hráli velmi dobře. Hráli hodně na riziko a většinou jim to vycházelo. Kdyby Dima dotáhl zápas s Mazem do vítězného konce, mohlo to být o něčem jiném," řekl spolupracovníkovi ČTK trenér českých stolních tenistů Tomáš Demek.

Ženy nestačily na Polky

V posledním utkání ve skupině české stolní tenistky nestačily na Polsko, které si tak zajistilo postup z prvního místa. České hráčky prohrály 1:3, když jediný bod vybojovala Dana Hadačová proti Natalii Partykové.

Dramatické souboje se dvěma hráčkami čínského původu sváděla Iveta Vacenovská, oba ale prohrála 10:12 v pátém setu, přestože měla v každém utkání mečboly.

"Holky podaly výborný výkon. Sehrály s Polskem naprosto vyrovnané utkání, mnoho nechybělo a mohly ho poprvé v historii porazit. Chybělo nám k tomu i trochu sportovního štěstí. Nic se ale neděje. Důležité je, že děvčata prokazují dobrou formu, opět se přesvědčila o tom, že mohou hrát vyrovnané zápasy i s favorizovanými celky," zhodnotil kouč Miroslav Cecava.

Mistrovství Evropy ve stolním tenisu ve Stuttgartu - družstva:

Muži, skupina C:
Česko - Belgie 3:0
Pavelka - Vostes 3:1 (-6, 10, 5, 9), Korbel - Bratanov 3:0 (7, 9, 13), Prokopcov - Rogiers 3:0 (12, 4, 13) Češi vyhráli skupinu a postoupili do čtvrtfinále.

Čtvrtfinále:
Česko - Dánsko 0:3
Prokopcov - Maze 2:3 (11, 6, -5, -9, -5), Korbel - Tugwell 1:3 (5, -8, -5, -10), Šimončík - Monrad 2:3 (-8, 10, -9, 9, -9)

Ženy, skupina B:
Česko - Polsko 1:3
Štrbíková - Li Čchien 0:3 (-9, -10, -7), Vacenovská - Sü Ťie 2:3 (-1, -8, 7, 4, -10), Hadačová - Partyková 3:2 (8, 12, -10, -5, 8), Vacenovská - Li Čchien 2:3 (-2, -6, 6, 9, -10) Češky obsadily ve skupině druhé místo a postoupily do čtvrtfinále.

Čtvrtfinálové dvojice:
Česko - Rumunsko, Nizozemsko - Bělorusko, Chorvatsko - Francie, Polsko - Německo

Zdroj ČTK

Sdílet na Facebooku

Diskuse k článku

Přidej svůj názorZpět


Provozuje a vytvořil Ing. Miloslav Fuček
Všechna práva vyhrazena ©2008
Kopírování částí webu či přebírání částí textu není povoleno bez souhlasu majitele webu.

Dnes je úterý
15.10.2019


reklama: www.billboard.cz